0 (800) 303-038
з 10.00 до 18.00 (будні) по Києву
UA

Україна
м. Харків

Цодікова Ольга Анатоліївна

доктор медичних наук, професор, лікар-педіатр вищої категорії
м. Харків

З 2006 до 2021 р. завідувала єдиною в Україні кафедрою поліклінічної педіатрії на базі Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО). Поєднувала роботу декана факультету загальної практики – сімейної медицини. На даний момент викладаю педіатрію у Харківському міжнародному медичному університеті на кафедрі професійно орієнтованих дисциплін. Пройшла весь шлях від аспіранта до професора кафедри.

Наукова робота зосереджена на профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходах для дітей, які часто хворіють на респіраторні захворювання, а також аспекти соціальної педіатрії. Маю 9 патентів, 7 авторських свідоцтв, понад 250 публікацій. Підготувала 3 кандидатів медичних наук..

Лікарську дисертацію захистила при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О. М. Лук'янової АМН України. Входжу до редакційної ради трьох професійних науково-практичних журналів, один з яких включений до бази Scopus. Не залишаю поза увагою заходи для лікарів: свої знання доношу до учасників науково-практичних конференцій, там же знайомлюся з досвідом українських та зарубіжних колег.

Є автором інноваційних проектів для лікарів-педіатрів первинної ланки: «Школа імунопрофілактики», «Школа раціонального використання антибіотиків у поліклінічній педіатрії».

Син також присвятив професійне життя медицині, закінчивши Харківський національний медичний університет та працюює хірургом в одній із європейських клінік.

Як налагодити апетит і збільшити вагу дитини

Що робити, якщо дитина погано набирає вагу на грудному або штучному вигодовуванні і маса її тіла не відповідає стандарту? Професійними знаннями ділиться д. м. н., лікар-педіатр вищої категорії, завідувач кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО Ольга Анатоліївна Цодікова.

Чому дитина погано набирає вагу

Лікарі вважають: якщо норми збільшення ваги порушені, можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Чому дитина погано набирає вагу і коли потрібне медичне спостереження? З цими питаннями ми звернулися до д. м. н., лікаря-педіатра вищої категорії, завідувача кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО Ольги Анатоліївни Цодікової.