Фізичний розвиток хлопчиків:
- Маса тіла — збільшення близько 300 г.
- Зростання — збільшення близько 1,4 см.
Фізичний розвиток дівчаток:
- Маса тіла — збільшення близько 300 г.
- Зростання — збільшення близько 1,4 см.
Двигуни навички дитини в 8 місяців:
- Вільно перевертається зі спини на живіт, з живота на спину у будь-який бік.
- Встає рачки.
- Повзає по-пластунськи.
- Сам сідає та сидить.
- З положення стоячи падає на попу.
- Більшість дітей повзають рачки.
Продовжується розвиток дрібної моторики. У вісім місяців дитина вже використовує великий та вказівний палець, щоб захоплювати дрібні предмети. Брати іграшки та перекладати їх з однієї ємності в іншу — це те, що має робити дитина; з сьомого до восьмого місяця дуже важливо приділити увагу розвитку цього вміння.
Що вміє робити дитина у 8 місяців:
- Дуже активний фізично, вміє сідати, лягати, підводитися (при цьому підтягується за опору), досить швидко повзати, а також переступати через предмети.
- Багато часу приділяє вивченню іграшок та постійно тренує власні руки. Може вільно перекласти одну іграшку в іншу ручку, а якщо предмет випаде, його шукатиме. Малюку подобається катати м'ячик, натискати на різні кнопочки, гортати сторінки книжок.
- У белькотіння вже є інтонація, яку малюк перейняв від батьків. Він багато разів повторює однакові склади, тому батьки постійно чують "ма-ма-ма" чи "ба-ба-ба".
- Дуже життєрадісний, радіє іншим малюкам. До дорослих незнайомців ставиться насторожено. Якщо мама кудись іде, сильно засмучується. Коли щось не виходить, малюк засмутиться, а маминій похвалі буде дуже радий.
- Може показати знайомий предмет, коли його питають «Де?». Вміє на прохання махати рукою, робити «ладушки» та інші дії, яким батьки навчали його раніше. Дитині подобаються ігри, у яких події повторюються.
- Не тільки їсть із ложки і пробує робити це самостійно, а й бере в ручки тверду їжу (наприклад, дитяче печиво), відкушуючи шматочки від нього.
Батьки повинні показати дитину педіатру, якщо вона:
- Чи не сідає.
- Чи не повзає назад або взагалі не пробує повзати.
- Не намагається вставати біля опори.
- Не може кілька секунд стояти, тримаючись двома руками.
- Не може стримати іграшку в руках.
- Бракує запропоновану іграшку.
- Не перекладає іграшку з однієї ручки до іншої.
- Не вимовляє склади.
- Чи не прислухається, коли чує розмову дорослого.
- Не виявляє жодних емоцій.
Особливості розвитку малюка у вісім місяців полягають у тому, що він прагне повторити все, що роблять батьки. Використовуйте цей час із користю!
Чому можна навчити дитину, подаючи приклад:
- Одягати і знімати шапочку. Це будуть наслідувальні рухи, а не самостійне вдягання.
- Доносити ложку з їжею до рота.
- Пити із чашки; багато дітей успішно обходяться без поїльників і починають пити відразу, як дорослі.
- Плескати в долоні.
- Махати ручкою на знак привітання та прощання.
- Вмикати музичну іграшку.
Способи розвитку дитини на 8 місяців:
- Повзання навчає ходьба «на руках». Підніміть ноги дитини так, щоб вона стала на ручки. Далі трохи розгойдуйте карапуза вперед та назад. Як тільки він втомиться, вправу припиняють.
- Для вдосконалення дрібної моторики запропонуйте малюку помацати різні предмети, іграшки з кнопками та замочками, коробочки з кришками, кільця-пірамідки, м'які книжки.
- Оскільки дитина в іграх копіює дії дорослих, мамі слід показувати, як поводитися з новими іграшками. Разом покатайте машинки, похитайте ляльку, постукайте в барабан, і нехай немовля повторить.
- Запропонуйте дитині пограти з кількома однорідними предметами, наприклад, з кубиками різних кольорів, кульками, кільцями від пірамідки. Складаючи та розсипаючи такі предмети, він пізнаватиме зв'язки між ними. Побудуйте з кубиків невелику піраміду і покажіть, як її можна розвалити за допомогою м'ячика, що котиться.
- Розглядайте сімейні фотографії та просіть показати близьких людей та самого себе. Дитині сподобається знаходити себе на фото.
До восьми місяців дитина може вже скуштувати велику кількість варіантів пюреподібної їжі — це овочі, фрукти, каші. Але чим старше стає малюк, тим менше подрібнюються продукти, щоб він знайомився зі шматочками, вчився їх жувати і ковтати. Продукти, дозволені віком, численні. Але варто пам'ятати, що на адаптацію до одного нового компонента харчування відводять щонайменше чотири дні, щоб встигнути відстежити реакцію організму. Якщо дитина добре реагує на один продукт, переходять до наступного.
Що можна давати дитині у 8 місяців:
Овочеві пюре:
- Кабачок, цвітна капуста, броколі.
- Картопля, гарбуз, морква.
- Сочевиця, м'який горошок.
- Цибуля відварена.
Дитячі каші:
- Молочні.
- Безмолочні.
- Безглютенові.
- Глютеновмісні.
Фруктові пюре, ягоди та сухофрукти: можна все.
Кисломолочні продукти:
- Дитячий сир.
- Сир з фруктами.
- Кефір.
- Йогурт.
М'ясний та рибний прикорм:
- Домашнє пюре із нежирного м'яса.
- Дитяче м'ясне пюре.
Вода:
- Спеціальна дитяча.
- Фільтрована.
* Грудне молоко є найкращим харчуванням для немовлят. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя дитини та продовження грудного вигодовування після введення прикорму до віку 2 років. Перед введенням нових продуктів у раціон малюка необхідно проконсультуватися з фахівцем. Матеріал має інформаційний характер і не може замінити консультацію спеціаліста охорони здоров'я. Для харчування дітей від народження.