До якого віку потрібно годувати малюка сумішшю?

До якого віку потрібно годувати малюка сумішшю?

10 хвилин
23129
Avatar

лікар-неонатолог, консультант з грудного вигодовування,

До якого віку потрібно годувати дитину сумішшю? Чи залишати суміш на ніч? Чи небезпечне тривале годування з пляшечки? Відповіді на ці питання залежать від конкретних ситуацій. Розглянемо їх і розберемося, як правильно завершувати штучне вигодовування, як скорочувати кількість суміші і як переводити малюка на загальний стіл. Наш експерт - лікар-неонатолог, консультант з грудного вигодовування Вікторія Анатоліївна Некряч.

— Вікторіє Анатоліївно, консультації педіатрів по вигодовуванню дитячою сумішшю і її вибору найрізноманітніші. Що буде корисно, а що ні для організму малюка, що розвивається?

— Батьки в першу чергу повинні звертати увагу на відсутність пальмової олії в складі молочної суміші - у великій кількості вона підвищує ризик запорів і перешкоджає засвоєнню кальцію, - а також на суміші без цукру і штучних ароматизаторів: їх не повинно бути в дитячому харчуванні. При цьому кожен виробник збагачує молочну основу суміші різними складовими. Серед них можуть бути різні про- і пребіотики, вітаміни і мінерали, IQ-комплекс. Тому для повноцінного дитячого харчування правильно спільно з педіатром вибирати суміш своєму малюкові в залежності від його вікових потреб і клінічної картини.


— До якого віку діти їдять суміш? Коли варто прибирати з раціону дитини молочну суміш?

— Згідно з рекомендаціями ВООЗ, овочеве пюре і каші вводяться в прикорм з півроку. До цього віку у дітей ще формується мікрофлора кишківника і дозріває ферментна система. Але до року молочна суміш при неможливості грудного вигодовування залишається основним харчуванням малюка.

Батькам варто пам'ятати про типи молочних сумішей в залежності від дитячого віку:

  • формула № 1 - з народження і до 6 місяців;
  • формула № 2 - з 6 до 12 місяців;
  • формула № 3 (дитяче молочко) - з 12 місяців.

Коли дитина перебуває на штучному або змішаному вигодовуванні, молочні суміші виключно складають її раціон до 4-6 місяців, обов'язково залишаються в харчуванні до 1 року і використовуються як рекомендований молочний продукт до 3 років.


— Які переваги і недоліки тривалого вигодовування з пляшечки?

— Існує думка, що дитина на тривалому харчуванні молочною сумішшю може зіткнутися з такою проблемою, як невміння жувати, кусати і їсти шматочки. Але яких-небудь значущих досліджень на цю тему я не знайшла. І вважаю, що якщо на тлі вигодовування сумішшю батьки пропонують дитині прикорм не тільки у вигляді гомогенного пюре, а й - поступово - з шматочками, то проблем не повинно бути ні з травленням, ні з подальшим переходом на загальний стіл.


— Як зрозуміти, що дитина готова до завершення штучного вигодовування?

— Допомагає тільки спостереження за малюком. Не існує єдиного віку і чарівної цифри, яка скаже, що зараз дитина готова завершити харчування з пляшечки. Так само, як і при годуванні грудьми.


— Тривале штучне вигодовування може подовжувати шлях переведення на загальний стіл?

— Звичайно, якщо проблема вже виникла, то краще обговорити її з психологом. Але я пропоную спочатку під час введення прикорму не годувати дитину окремо, а садити її поруч з собою, щоб вона бачила, як їдять дорослі. Часто для мами можливість поїсти на самоті - якийсь момент перезавантаження, відпочинку. Але немовля, яке весь час харчувалося грудьми або з пляшечки і не бачило, як приймають їжу по-іншому, може зазнавати труднощів і на початку введення прикорму, і в подальшому, при переході на загальний стіл. Пам'ятайте, спочатку саме ви вчите своїх дітей їсти і власний приклад прийому їжі стане одним з факторів успіху в переході на «доросле» харчування.


— Вікторіє Анатоліївно, як правильно зменшувати кількість молочної суміші в дитячому раціоні?

— Я підтримую плавне відлучення від дитячої суміші, коли батьки поступово збільшують порцію каші в прикорм і тим самим м'яко зменшують обсяг суміші. Йдеться тільки про каші, тому що калораж овочевих пюре набагато нижчий: дитина залишиться голодною.

Від чого залежить термін годування дитячою молочною сумішшю

Дитина в півроку відмовляється від суміші
  • У 6-7 місяців прикорм ще не є основою раціону. Основним варіантом харчування повинна бути готова суміш (і / або молоко матері).
  • Прикорм дається паралельно з сумішшю. Наприклад, в обід мама ввела 50 г овочевого пюре і після нього догодовує малюка сумішшю.
  • Якщо більш старший малюк в обід з'їв достатній обсяг каші і суміші вже не вимагає, її можна залишити на нічне годування.
Дитина в два роки часто потребує суміш
  • Рідкісний випадок. В основному до такого віку суміш залишається тільки на полудень і / або в нічний час.
  • Якщо дитина ще потребує молочної суміші, то, можливо, недостатній калораж її денного раціону. Ситуацію потрібно обговорити з педіатром, і не виключено, що буде потрібно переглянути всі дитячі прийоми їжі.
Суміш довго залишається тільки на ніч
  • У ранньому віці дитина не може спати всю ніч безперервно в силу вікових особливостей, розміру шлунку. Вона буде прокидатися не просто від втрати соски, а й від голоду - і мама це побачить. Тоді нічна суміш не заборонена.

Дитячу суміш до 1 року не варто замінювати кисломолочними продуктами. Це повинні бути абсолютно різні прийоми їжі. Йогурти вводять з 8 місяців, кефір - ближче до 10 місяців. Після року кисломолочна продукція може бути запропонована на полуденок замість суміші.


— В який прийом їжі дитині краще давати дитячу суміш формули № 3?

— Час доби не має особливого значення. Прийоми їжі формуються в процесі введення прикорму, і часто після року молочна суміш залишається тільки на ніч або на вечір перед основним сном.


— Чи можна замінити дитячу пляшечку соскою-пустушкою, якщо дитина все одно просить суміш?

— Не варто замінювати пляшечку пустушкою, так як є ризик, що дитина недоїдає. Але якщо це психологічний фактор: малюк взяв соску, пожував і викинув, а мама бачить, що він ситий, - він легко перейде на запропоновану пустушку. Важливо враховувати набір ваги, оцінювати загальний стан здоров'я дитини, вік; стежити за тим, щоб він не переїдав і не відригував зайве.


— У чому користь козиних сумішей МАМАКО® Premium для дітей, як вони допомагають організму нормально розвиватися?

Адаптовані дитячі суміші на козиному молоці можна давати малюкам різного віку, але з урахуванням формули суміші і місяця розвитку. Їх склад розроблений у відповідності до усіх дитячих потреб, є безпечним для вживання. При цьому козине молоко ближче за змістом до грудного молока, ніж коров'яче. Завдяки своїм особливостям козине молоко в складі сумішей рідше провокує алергію і проблеми з травленням у немовлят.


При використанні молочної суміші важливо враховувати індивідуальні особливості малюка і обов'язково прислухатися до рекомендацій вашого педіатра. Ідеальним харчуванням для немовляти все-таки буде материнське молоко, і ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування до шести місяців. Але якщо батьки змушені вводити штучне харчування, то адаптовані молочні суміші - ідеальний варіант для цього. Їх вживання рекомендоване з народження, в період переведення на загальний стіл і до досягнення дитиною трьох років.

* Грудне молоко є найкращим харчуванням для немовлят. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя дитини та продовження грудного вигодовування після введення прикорму до віку 2 років. Перед введенням нових продуктів у раціон малюка необхідно проконсультуватися з фахівцем. Матеріал має інформаційний характер і не може замінити консультацію спеціаліста охорони здоров'я. Для харчування дітей від народження.Товар сертифікований.

Читайте також

Вгору