— Чому саме з рисової каші починають перший прикорм?
— У рисі невелика кількість клітковини і відсутній глютен, тому він ніжно впливає на травний тракт, легко перетравлюється і засвоюється в грудному віці. Така каша особливо корисна малюкам, які повільно і погано набирають вагу або мають схильність до діареї. До того ж рис - одна з найбільш гіпоалергенних круп'яних культур, що дуже важливо для початку прикорму.
— Закріплюючі властивості рису можуть призвести до запорів у немовлят?
— Не дивлячись на наявність калію і клітковини, рис дійсно гальмує перистальтику кишківника, що допоможе при діареї, але не дуже добре при схильності до запорів: іноді ця крупа «кріпить».
Злаки рекомендується давати малюкові на сніданок. Так можна спостерігати реакцію організму на новий продукт протягом дня. І якщо дитина не вередує і нормально себе почуває, її животик не болить, не роздутий і немає запору після прикорму, з засвоєнням нового прикорму все гаразд.
— Якщо дитині не подобається рисова каша, як її нагодувати?
— Тут мами можуть схитрувати і додати в рис овочі або фрукти, які малюк вже отримує в прикорм. Наприклад, рисова каша смачна з банановим або яблучним пюре. Після восьми місяців можна підмішувати в рис м'ясне пюре або пюре з шматочками. При приготуванні каші, сіль додавати не потрібно, але можна обережно, в мікродозах, використовувати вершкове масло. У помірних кількостях також допускається сахароза або фруктоза.
Якщо дитина все ж відмовляється від рисового харчування, і ця відмова не пов'язана з хворобою, змушувати її їсти через силу не потрібно – це називається харчовим насильством. Слід тимчасово скасувати рис і повернутися до нього через один-два тижні, а в цей час знайомити дитину з іншими продуктами або давати звичні. Заміняти рис на постійній основі іншим продуктом не можна.
— Яку рисову кашу краще вибрати - домашню або куплену?
— На вибір продукту впливають смакові переваги малюка, фінансові можливості родини, а також те, чи є у батьків час готувати. Крім того, мають значення якість і доступність дитячого харчування.
Рисова каша, приготована самостійно вдома
|
Спеціальна дитяча рисова каша
|
Як варити молочну рисову дитячу кашу
- Подрібнену крупу варять в малій кількості води, щоб не зливати відвар. Крохмалистий відвар створює захисну плівку на слизовій шлунково-кишкового тракту і таким чином допомагає засвоєнню клітковини.
- Розварений рис подрібнюють до гомогенного стану.
- У готову кашу можна додавати грудне молоко або молочну суміш, яку отримує дитина. Йогурти, кефіри, пробіотичні культури не варто включати в кашу самостійно, так само як і незбиране молоко.
Куплена молочна рисова каша для дітей
- Має адаптований склад, і її не потрібно розводити молоком.
- Містить вітаміни і мінерали для активного зростання і розвитку малюків, деякі каші збагачені пробіотиками та пребіотиками.
- Легко приготувати порцію або півпорції.
— Чим дитячі рисові каші на козиному молоці відрізняються від каш на коров'ячому молоці?
— Молочна рисова каша на козиному молоці більш поживна і гіпоалергенна в порівнянні з кашею на коров'ячому молоці. Вона легко засвоюється і буде особливо корисною малюкам, які мають проблеми з набором ваги і з випорожненнями.
При виборі дитячої каші рекомендую звертати увагу на відсутність цукру або мальтодекстрину - його виробники часто використовують замість цукру. Якщо мальтодекстрин вказаний в складі харчування, то він повинен бути не на першому місці, щоб його кількість була мінімальною. Також в рисовій каші не повинно бути рафінованих олій, глютену, консервантів, крохмалю та штучних ароматизаторів.
* Грудне молоко є найкращим харчуванням для немовлят. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя дитини та продовження грудного вигодовування після введення прикорму до віку 2 років. Перед введенням нових продуктів у раціон малюка необхідно проконсультуватися з фахівцем. Матеріал має інформаційний характер і не може замінити консультацію спеціаліста охорони здоров'я. Для харчування дітей від народження.Товар сертифікований.