0 (800) 303-038
з 10.00 до 18.00 (будні) по Києву
UA
Чи була ця стаття корисною для вас?
поставьте лайк
Поділіться нею у соціальних мережах
Чим відрізняються за складом суміші «1», «2» і «3» на прикладі МАМАКО<sup>®</sup> Premium

Чим відрізняються за складом суміші «1», «2» і «3» на прикладі МАМАКО® Premium

На лицьовій стороні банки з дитячою сумішшю завжди є помітна цифра, яка позначає формулу суміші згідно дитячої вікової категорії. Наскільки велика різниця між формулами, чим відрізняється склад дитячих сумішей і чи можна давати малюкові формулу, яка не відповідає його віку? Обговоримо це з лікарем-неонатологом, консультантом з грудного вигодовування Вікторією Анатоліївною Некряч.


— Вікторіє Анатоліївно, які суміші вважаються адаптованими?

— Адаптована молочна суміш створюється для годування дітей з народження і максимально наближена за складом до жіночого молока. Так, початкові суміші (для дітей з народження до 6 місяців) містять більше сироваткового білка, який легше засвоюється організмом людини, ніж казеїн, якого більше в молоці травоїдних тварин. За таким принципом збалансовано весь склад адаптованої молочної суміші.

 

— Що таке формула дитячої суміші?

— Формула потрібна для того, щоб правильно підібрати суміш за віком дитини і її потребами. На кожній упаковці з сумішшю є цифра формули:

  • «0» або «ПРЕ» — дитяча суміш для недоношених і маловагих дітей;
  • «1» — дитяча суміш з народження;
  • «2» — дитяча суміш з 6 місяців;
  • «3» — дитяча суміш з 12 місяців.

 

— Що буде, якщо годувати дитину сумішшю не за віком?

— Малюкам в різному віці потрібне різне харчування, наприклад, з певною кількістю білка. Зайвий білок дає велике навантаження на нирки, а в майбутньому може привести до ожиріння. Якщо формула суміші підібрана неправильно і дитина отримує менше білка, то вона недоотримає амінокислот, і згодом може сповільнитися її зростання. Те ж стосується кількості вітамінів, мікроелементів та інших компонентів суміші.

Тому, ні в якому разі, не потрібно перевантажувати організм дитини формулою не за віком. Наприклад, травний тракт двомісячного малюка не зможе правильно засвоїти суміш «2»: виникне дуже велике навантаження на нирки і ферментативні системи.

Відмінності в складах дитячих сумішей МАМАКО® Premium враховують фізіологічні особливості і різні потреби в харчуванні дітей різного віку. Повний склад і харчову цінність суміші можна знайти на банці і в описі продукції на сайті.

— Крім віку, які критерії вибору суміші важливі?

— При підборі суміші також враховують індивідуальні потреби при наявності у дитини конкретного захворювання. Спеціалізовані формули розроблені для малюків з алергією на білок коров'ячого молока, непереносимістю лактози, відрижками, недостатньою вагою та іншими проблемами зі здоров'ям.

Також важлива наявність функціональних компонентів, які допомагають формуванню різних органів і систем організму маленької дитини.

Формули MAMAKO® Premium містять всі основні поживні речовини, необхідні для росту новонароджених і малюків. У наведеній нижче таблиці відображено функції деяких додаткових компонентів, які містяться в грудному молоці і включені до складу цих високоадаптованих молочних сумішей.

Особливості складу

Формула дитячої суміші «1»
Формула дитячої суміші «2»
Формула дитячої суміші «3»
Демінералізована козина сироватка
Підвищує вміст сироваткового білка.
+
+
-
Сироваткові білки
Швидше і краще засвоюються, підтримують розвиток тканин організму.
+
+
+
Жирні кислоти, в тому числі DHA і ARA
Потрібні для росту клітин головного мозку, формування зору, засвоєння вітамінів і мінералів.
+
+
+
Пробіотики, пребіотики
Допомагають травленню, борються з ростом шкідливих бактерій.
+
+
+
Вітаміни, мінерали
Беруть участь у всіх біохімічних процесах живих клітин, знижують ймовірність дефіцитних станів.
+
+
+
Лютеїн
Впливає на формування і гостроту зору.
+
+
+
Нуклеотиди
Допомагають роботі імунної системи.
+
+
-

 

— Чи потрібно батькам консультуватися з педіатром при переході з однієї формули на іншу?

— Якщо дитина добре засвоює суміш і у мами немає ніяких питань: вона добре обізнана про те, як змінювати суміш, то переходити на наступний щабель суміші за віком можна самостійно. Але при найменших сумнівах краще проконсультуватися з фахівцем.


МАМАКО® Premium - високоадаптована суміш, яка може бути рекомендована в якості догодовування і для повністю штучного вигодовування малюків. Щоб вибрати суміш відповідно до віку і потреб дитини, необхідно завжди орієнтуватися на її формулу і індивідуальні особливості дитячого здоров'я.
Лікар-неонатолог
Вікторія Анатоліївна Некряч


*Ідеальним харчуванням для немовляти є молоко матері. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування в перші 6 місяців. МАМАКО® підтримує цю рекомендацію. Перед введенням в раціон малюка нових продуктів проконсультуйтеся з фахівцем.

Імунітет дитини на грудному вигодовуванні

Грудне молоко містить імунні компоненти, яких немає ні в одній дитячій суміші. Але чи можуть ці чарівні речовини підвищити імунітет новонародженої дитини чи малюка потрібно загартовувати і додатково давати йому вітаміни, БАДи? А може, вітаміни досить приймати мамі, що годує?

До якого віку потрібно годувати малюка сумішшю?

До якого віку потрібно годувати дитину сумішшю? Чи залишати суміш на ніч? Чи небезпечне тривале годування з пляшечки? Відповіді на ці питання залежать від конкретних ситуацій.

Режим на штучному вигодовуванні

Режим харчування новонародженого на штучному вигодовуванні передбачає графік годування молочною сумішшю, якого потрібно дотримуватися постійно. Як часто дитина буде їсти, скільки суміші їй давати, як поєднувати суміш з прикормом і не порушувати режим.

Всі статті