0 (800) 303-038
з 10.00 до 18.00 (будні) по Києву
UA

Чи була ця стаття корисною для вас?
поставьте лайк
Поділіться нею у соціальних мережах
Чим відрізняються за складом суміші «1», «2» і «3» на прикладі МАМАКО<sup>®</sup> Premium

Чим відрізняються за складом суміші «1», «2» і «3» на прикладі МАМАКО® Premium

На лицьовій стороні банки з дитячою сумішшю завжди є помітна цифра, яка позначає формулу суміші згідно дитячої вікової категорії. Наскільки велика різниця між формулами, чим відрізняється склад дитячих сумішей і чи можна давати малюкові формулу, яка не відповідає його віку? Обговоримо це з лікарем-неонатологом, консультантом з грудного вигодовування Вікторією Анатоліївною Некряч.


— Вікторіє Анатоліївно, які суміші вважаються адаптованими?

— Адаптована молочна суміш створюється для годування дітей з народження і максимально наближена за складом до жіночого молока. Так, початкові суміші (для дітей з народження до 6 місяців) містять більше сироваткового білка, який легше засвоюється організмом людини, ніж казеїн, якого більше в молоці травоїдних тварин. За таким принципом збалансовано весь склад адаптованої молочної суміші.

 

— Що таке формула дитячої суміші?

— Формула потрібна для того, щоб правильно підібрати суміш за віком дитини і її потребами. На кожній упаковці з сумішшю є цифра формули:

  • «0» або «ПРЕ» — дитяча суміш для недоношених і маловагих дітей;
  • «1» — дитяча суміш з народження;
  • «2» — дитяча суміш з 6 місяців;
  • «3» — дитяча суміш з 12 місяців.

 

— Що буде, якщо годувати дитину сумішшю не за віком?

— Малюкам в різному віці потрібне різне харчування, наприклад, з певною кількістю білка. Зайвий білок дає велике навантаження на нирки, а в майбутньому може привести до ожиріння. Якщо формула суміші підібрана неправильно і дитина отримує менше білка, то вона недоотримає амінокислот, і згодом може сповільнитися її зростання. Те ж стосується кількості вітамінів, мікроелементів та інших компонентів суміші.

Тому, ні в якому разі, не потрібно перевантажувати організм дитини формулою не за віком. Наприклад, травний тракт двомісячного малюка не зможе правильно засвоїти суміш «2»: виникне дуже велике навантаження на нирки і ферментативні системи.

Відмінності в складах дитячих сумішей МАМАКО® Premium враховують фізіологічні особливості і різні потреби в харчуванні дітей різного віку. Повний склад і харчову цінність суміші можна знайти на банці і в описі продукції на сайті.

МАМАКО® 1 Premium із 2'–FL олігосахаридами грудного молока — важливий крок в еволюції дитячого харчування.

 

 

— Крім віку, які критерії вибору суміші важливі?

— При підборі суміші також враховують індивідуальні потреби при наявності у дитини конкретного захворювання. Спеціалізовані формули розроблені для малюків з алергією на білок коров'ячого молока, непереносимістю лактози, відрижками, недостатньою вагою та іншими проблемами зі здоров'ям.

Також важлива наявність функціональних компонентів, які допомагають формуванню різних органів і систем організму маленької дитини.

Формули MAMAKO® Premium містять всі основні поживні речовини, необхідні для росту новонароджених і малюків. У наведеній нижче таблиці відображено функції деяких додаткових компонентів, які містяться в грудному молоці і включені до складу цих високоадаптованих молочних сумішей.

Особливості складу

Формула дитячої суміші «1»
Формула дитячої суміші «2»
Формула дитячої суміші «3»
Демінералізована козина сироватка
Підвищує вміст сироваткового білка.
+
+
-
Сироваткові білки
Швидше і краще засвоюються, підтримують розвиток тканин організму.
+
+
+
Жирні кислоти, в тому числі DHA і ARA
Потрібні для росту клітин головного мозку, формування зору, засвоєння вітамінів і мінералів.
+
+
+
Пробіотики, пребіотики
Допомагають травленню, борються з ростом шкідливих бактерій.
+
+
+
Вітаміни, мінерали
Беруть участь у всіх біохімічних процесах живих клітин, знижують ймовірність дефіцитних станів.
+
+
+
Лютеїн
Впливає на формування і гостроту зору.
+
+
+
Нуклеотиди
Допомагають роботі імунної системи.
+
+
-

 

— Чи потрібно батькам консультуватися з педіатром при переході з однієї формули на іншу?

— Якщо дитина добре засвоює суміш і у мами немає ніяких питань: вона добре обізнана про те, як змінювати суміш, то переходити на наступний щабель суміші за віком можна самостійно. Але при найменших сумнівах краще проконсультуватися з фахівцем.


МАМАКО® Premium - високоадаптована суміш, яка може бути рекомендована в якості догодовування і для повністю штучного вигодовування малюків. Щоб вибрати суміш відповідно до віку і потреб дитини, необхідно завжди орієнтуватися на її формулу і індивідуальні особливості дитячого здоров'я.
Лікар-неонатолог
Вікторія Анатоліївна Некряч


*Ідеальним харчуванням для немовляти є молоко матері. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування в перші 6 місяців. МАМАКО® підтримує цю рекомендацію. Перед введенням в раціон малюка нових продуктів проконсультуйтеся з фахівцем.

Що таке олігосахариди грудного молока і в чому їх користь

Здоров'я шлунково-кишкового тракту і імунітет немовлят тісно пов'язані з олігосахаридами грудного молока, особливо з 2'-FL. Вони мають здатність виводити деякі шкідливі бактерії з організму і покращувати кишкову мікрофлору, допомагаючи поки ще слабкій імунній системі дитини. Як це відбувається, розповіла лікар-неонатолог з Іспанії Валерія Максимівна Щелкунова.

Як налагодити вигодовування дитини відразу після пологів

Перші два тижні з дня народження малюка - критичний період для становлення лактації. Як налагодити грудне вигодовування після пологів і що робити, якщо не все йде гладко? Розповідаємо про годування грудьми в пологовому будинку і вдома, банк грудного молока і дитячої суміші в якості догодовування новонародженої дитини. Експертною думкою на цю тему з численними глядачами прямого ефіру MAMAKO® в «Інстаграмі» поділилася лікар-неонатолог, консультант з грудного вигодовування Вікторія Анатоліївна Некряч.

Імунітет дитини на грудному вигодовуванні

Грудне молоко містить імунні компоненти, яких немає ні в одній дитячій суміші. Але чи можуть ці чарівні речовини підвищити імунітет новонародженої дитини чи малюка потрібно загартовувати і додатково давати йому вітаміни, БАДи? А може, вітаміни досить приймати мамі, що годує? Відповіді дізнаємося у лікаря-неонатолога, консультанта з грудного вигодовування Вікторії Анатоліївни Некряч.

Всі статті