0 (800) 303-038
з 10.00 до 18.00 (будні) по Києву
UA

Чи була ця стаття корисною для вас?
поставьте лайк
Поділіться нею у соціальних мережах
Дієта мами при годуванні груддю

Дієта мами при годуванні груддю

Розповідаємо, як дієта годуючої мами впливає на її молоко, до яких проблем може призвести неправильне харчування при грудному вигодовуванні, а також про те, що їсти і скільки пити рідини для підтримки потрібної кількості молока. Поради дає лікар-неонатолог, консультант з грудного вигодовування Вікторія Анатоліївна Некряч.


— Вікторіє Анатоліївно, чи впливає дієта годуючої мами на склад грудного молока?

— Багато фахівців України та інших країн СНД переконані, що годуючій жінці обов'язково потрібна дієта, інакше у дитини з'являться висипання. З цієї причини мами часто відмовляються від грудного вигодовування, так як не витримують раціон з однієї гречки і парових котлет.

Однак, грудне молоко має досить постійний склад, і все, що потрібно, дитина отримає з маминого організму. Для цього раціон харчування годуючої мами повинен бути різноманітним і повноцінним, щоб вона могла заповнити запаси, а грудне вигодовування не відбивалося на її самопочутті і загальному здоров'ї.

 

— Які продукти можна їсти при годуванні грудьми?

— Вагітність і лактація - це велике навантаження на жіночий організм. Жінка повинна їсти все те, що їла під час очікування малюка. Нові продукти потрібно вводити невеликими порціями, бажано в першій половині дня, щоб легше було відстежити реакцію дитини. Однак, в будь-якому випадку, сідати на жорстку дієту без показань не слід.

Випадки, коли проводиться корекція маминого раціону

Захворювання у мами

  • цукровий діабет
  • подагра
  • лактазна непереносимість
  • целіакія
  • харчова алергія

Захворювання у дитини

  • харчова алергія
  • лактазна недостатність

— Дієта годуючої мами при коліках у дитини не має доведеної ефективності. Коліки - більше фізіологічний стан, і на них харчування мами не вплине. Можна спробувати прибрати продукти, що підвищують газоутворення, - вони здатні викликати бродіння в травному тракті і, отже, гази.

Якщо мама вважає, що у малюка проблеми з травленням з'явилися через те, що вона з'їла щось не те, потрібно скасувати «шкідливий» продукт і подивитися на реакцію дитини. Якщо мама права, то стан малюка нормалізується, а при повторному введенні цього продукту у нього знову з'являться ті ж проблеми.

 

— Чи може мама вибрати раціон самостійно або необхідно обов'язково звернутися до лікаря?

— Раціон мама може скласти сама або можна звернутися до дієтолога або гастроентеролога, а також до свого сімейного лікаря.

 

— Прийом їжі бажаний до або після годування грудьми?

- Їсти важливо регулярно, повинні бути присутніми всі прийоми їжі. Перед годуванням грудьми, також рекомендується тепле пиття - склянка води, чашка чаю або компоту. В добу жінці необхідно випивати хоча б 1,5-2 літра рідини, але ця цифра залежить від індексу маси тіла.

 

— Чому лікарі не підтримують суворі дієти без медичних приписів?

— Відсутність різноманітного харчування може привести до депресії, відмови від грудного вигодовування. І щоб уникнути цих проблем, не варто обмежувати раціон навіть в солодощах. Дієта при грудному вигодовуванні безглузда і марна, як для мами, так і для дитини. Маминому організму вітамінів, мікроелементів, жирів, вуглеводів і білків потрібно ще більше, ніж до вагітності і пологів, тому що вона годує грудьми.

 

— У яких випадках слід звернутися до лікаря?

— Будь-які проблеми з грудним вигодовуванням краще обговорити з фахівцем. Годуючі жінки часто стикаються з лактостазом, але, на жаль, не звертаються до фахівців, що тягне неприємні наслідки. Вони намагаються самі розцідитися, а коли не виходить впоратися з ситуацією, стає ще важче. Тому, якщо грудне вигодовування ускладнене, з'являються затвердіння в грудях, підвищення температури тіла, треба відразу звернутися до консультанта з грудного вигодовування або гінеколога.

 

— Чи заважає материнська дієта лактації?

— Якщо жінка недоїдає або вживає мало рідини, то молока може стати менше. Немовля не буде наїдатися, і з часом його доведеться повністю перевести на суміш. Краще скасувати дієту і перейти на здорове звичне харчування.

 

— Якими ще можуть бути причини переведення на змішане або штучне вигодовування?

— Повністю замінювати грудне вигодовування небажано: все-таки грудне молоко - найкраще харчування для дитини, і це, на щастя, всі вже знають. Але, якщо всупереч всім старанням мами, налагодити або відновити вигодовування грудьми не виходить, а дитина наполегливо втрачає вагу, то необхідно ввести суміш для догодовування.

Адаптовані суміші МАМАКО® Premium на козиному молоці максимально наближені за складом до грудного молока і можуть бути рекомендовані для вигодовування немовляти з народження. Алергії, порушення травлення можна скорегувати спільно з консультантом по грудному вигодовуванню або педіатром.


Закликаю жінок не мучити себе дієтами. Період грудного вигодовування - золотий час, коли ви можете перебувати з дитиною в дуже тісному зв'язку. Тому і для свого здоров'я, і для здоров'я свого малюка їжте те, що вам подобається, але в розумних кількостях.
Лікар-неонатолог
Вікторія Анатоліївна Некряч


*Ідеальним харчуванням для немовляти є молоко матері. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування в перші 6 місяців. МАМАКО® підтримує цю рекомендацію. Перед введенням в раціон малюка нових продуктів проконсультуйтеся з фахівцем.

Що таке олігосахариди грудного молока і в чому їх користь

Здоров'я шлунково-кишкового тракту і імунітет немовлят тісно пов'язані з олігосахаридами грудного молока, особливо з 2'-FL. Вони мають здатність виводити деякі шкідливі бактерії з організму і покращувати кишкову мікрофлору, допомагаючи поки ще слабкій імунній системі дитини. Як це відбувається, розповіла лікар-неонатолог з Іспанії Валерія Максимівна Щелкунова.

Як налагодити вигодовування дитини відразу після пологів

Перші два тижні з дня народження малюка - критичний період для становлення лактації. Як налагодити грудне вигодовування після пологів і що робити, якщо не все йде гладко? Розповідаємо про годування грудьми в пологовому будинку і вдома, банк грудного молока і дитячої суміші в якості догодовування новонародженої дитини. Експертною думкою на цю тему з численними глядачами прямого ефіру MAMAKO® в «Інстаграмі» поділилася лікар-неонатолог, консультант з грудного вигодовування Вікторія Анатоліївна Некряч.

Імунітет дитини на грудному вигодовуванні

Грудне молоко містить імунні компоненти, яких немає ні в одній дитячій суміші. Але чи можуть ці чарівні речовини підвищити імунітет новонародженої дитини чи малюка потрібно загартовувати і додатково давати йому вітаміни, БАДи? А може, вітаміни досить приймати мамі, що годує? Відповіді дізнаємося у лікаря-неонатолога, консультанта з грудного вигодовування Вікторії Анатоліївни Некряч.

Всі статті