0 (800) 303-038
з 10.00 до 18.00 (будні) по Києву
UA

Чи була ця стаття корисною для вас?
поставьте лайк
Поділіться нею у соціальних мережах
Як зрозуміти, що дитяча суміш не підходить дитині

Як зрозуміти, що дитяча суміш не підходить дитині

Як зрозуміти, що новонародженому не підходить суміш? Лікарі рекомендують уважно стежити за станом його здоров'я і поведінкою, а також розбиратися в цифрах на пакуванні з харчуванням і не поспішати вводити або змінювати суміш без попереднього лікарського огляду немовляти. Розглянемо ці моменти докладніше з лікарем-неонатологом, консультантом з грудного вигодовування Вікторією Анатоліївною Некряч.

 

— Вікторіє Анатоліївно, якщо суміш не підходить немовляті, що може бути не так?

— Проблеми з дитячою сумішшю можуть з'являтися в будь-який час, якщо вона підібрана не за віком або показаннями, або якщо дитині не подобається її смак.

 

Ознаки того, що суміш не підходить:

 • відрижки;
 • рідкі випорожнення, запори;
 • неможливість самостійно випорожнитися;
 • коліки, здуття животика, підвищене газоутворення;
 • алергічний висип на шкірі;
 • занепокоєння, відмова від їжі.
При невідповідності суміші батьки в першу чергу побачать недобір ваги. Наявність проблеми лікар зможе підтвердити лабораторно.

— Перше, що ви відзначили, - вік. Чому це важливий фактор для дитини на штучному харчуванні?

— Крихітка росте, змінюються її потреби в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах, мінералах і інших нутрієнтах, важливих для розвитку. Тому для кожного віку розроблена певна формула молочної суміші.

 

За віком розрізняють такі формули:

 • «1» — від 0 до 6 місяців;
 • «2» — від 6 до 12 місяців;
 • «3» — від 12 місяців до 3 років.

Кількість всіх складових в кожній формулі чітко розраховується, тому важливо дотримуватися відповідності віку. Наприклад, недостатнє споживання білка призведе до уповільнення зростання і розвитку малюка, а надлишковий білок - до ожиріння і проблем з нирками.

 

— Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш?

— Якщо малюк погано набирає вагу або на тлі повного благополуччя, без контакту з хворими дітьми, має ознаки проблем з травленням, про які ми поговорили, то і це може вказувати на суміш. Також, якщо після скасування суміші або переведення на іншу суміш стан дитини нормалізується, значить, проблема була саме в суміші.

 

— Відомо, що молочна суміш підвищує ризик розвитку харчової алергії до білків коров'ячого молока. Як вона проявляється у немовлят? Якщо дитині не підходять суміші, що робити батькам?

— Найчастіше алергія на білок коров'ячого молока спадкова і в родині вже є подібні проблеми. З огляду на сімейний анамнез, можна запідозрити таку алергію і у немовляти. У немовлят виділяють дві форми прояву захворювання.

Шкірна форма алергії:

 • висип;
 • свербіж (діатез);
 • загострення дерматиту.

Гастроінтестинальна форма алергії:

 • запори або багаторазова діарея, можливо, з домішками слизу, крові;
 • зниження апетиту аж до повної відмови від їжі;
 • зниження ваги або погана його прибавка.

 

Ці симптоми можуть бути присутніми при декількох небезпечних захворюваннях, тому важливо звернутися до лікаря: можливо, буде рекомендовано госпіталізацію для подальшого обстеження. Підтвердити або виключити алергію можна, провівши провокаційну пробу. У грудному віці, на жаль, лабораторні дослідження малоефективні.

Якщо батьки бачать якісь небезпечні симптоми, їм відразу потрібно звернутися до лікаря і не затягувати з цим візитом, тому що багаторазове виникнення діареї або блювоти може призвести до зневоднення і небезпечних наслідків. Якщо дитині перестала підходити суміш, то скасовувати її і замінювати іншою сумішшю можна тільки після медичної консультації.

— Як правильно підібрати суміш дитині: на що зазвичай звертають увагу лікарі в цьому процесі?

— Підбір суміші здійснюється разом з педіатром, який добре знайомий з усіма хворобами і станами дитини.

Наприклад,

 • для дитини, схильного до алергії, призначається гіпоалергенна суміш;
 • для дитини з синдромом зригування - антирефлюксна молочна суміш;
 • для недоношених дітей - суміш «наздоганяючого зростання»;
 • для здорових малюків - молочна суміш за віком адаптована за білками, жирами та вуглеводним складом.

У складі дитячої молочної суміші не повинно бути ароматизаторів, барвників, консервантів, підсолоджувачів, підсилювачів смаку, бажано, щоб не було пальмової олії і крохмалю. Молочна суміш повинна бути високоадаптованою і максимально наближеною за складом до грудного молока.


МАМАКО® 1 Premium із 2'–FL олігосахаридами грудного молока — важливий крок в еволюції дитячого харчування.

 

 

— Чи справді суміші на козиному молоці рідше викликають запори та інші розлади травлення?

— На тлі прийому молочної суміші на основі козиного молока при неодноразових дослідженнях було відзначено зменшення кількості дітей з функціональними порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту.

Козине і коров'яче молоко відрізняються за складом жирів і білків. Жири козиного молока формують більш дрібні глобули - це полегшує взаємодію з травними ферментами1. А склад білків козиного молока такий, що вони утворюють пухкі частинки, що сприяє більш легкому та швидкому засвоєнню суміші. Адаптовані суміші МАМАКО® Premium на козиному молоці можуть бути рекомендовані як для догодовування, так і в якості основного харчування при штучному вигодовуванні. Суміші розділені по східцях і мають склад, наближений до грудного молока відповідно до віку і потреб дитини.


При виборі молочної суміші важливо орієнтуватися на вік і анамнез дитини. Якщо мама вирішила використовувати нову суміш або вперше зіткнулася з необхідністю штучного вигодовування, то краще діяти в тандемі з педіатром. Також потрібно пам'ятати, що при появі будь-яких негативних змін у загальному стані дитини на тлі харчування молочною сумішшю слід негайно звернутися до лікаря.

 

Література

1 López-Aliaga I., Díaz-Castro J., Alférez M.J.M., Barrionuevo M., Campos M.S. A review of the nutritional and health aspects of goat milk in cases of intestinal resection. Dairy Science & Technology. 2010.

 

Консультант з грудного вигодовування
Вікторія Анатоліївна Некряч


*Ідеальним харчуванням для немовляти є молоко матері. ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування в перші 6 місяців. МАМАКО® підтримує цю рекомендацію. Перед введенням в раціон малюка нових продуктів проконсультуйтеся з фахівцем.

Що таке олігосахариди грудного молока і в чому їх користь

Здоров'я шлунково-кишкового тракту і імунітет немовлят тісно пов'язані з олігосахаридами грудного молока, особливо з 2'-FL. Вони мають здатність виводити деякі шкідливі бактерії з організму і покращувати кишкову мікрофлору, допомагаючи поки ще слабкій імунній системі дитини. Як це відбувається, розповіла лікар-неонатолог з Іспанії Валерія Максимівна Щелкунова.

Як налагодити вигодовування дитини відразу після пологів

Перші два тижні з дня народження малюка - критичний період для становлення лактації. Як налагодити грудне вигодовування після пологів і що робити, якщо не все йде гладко? Розповідаємо про годування грудьми в пологовому будинку і вдома, банк грудного молока і дитячої суміші в якості догодовування новонародженої дитини. Експертною думкою на цю тему з численними глядачами прямого ефіру MAMAKO® в «Інстаграмі» поділилася лікар-неонатолог, консультант з грудного вигодовування Вікторія Анатоліївна Некряч.

Імунітет дитини на грудному вигодовуванні

Грудне молоко містить імунні компоненти, яких немає ні в одній дитячій суміші. Але чи можуть ці чарівні речовини підвищити імунітет новонародженої дитини чи малюка потрібно загартовувати і додатково давати йому вітаміни, БАДи? А може, вітаміни досить приймати мамі, що годує? Відповіді дізнаємося у лікаря-неонатолога, консультанта з грудного вигодовування Вікторії Анатоліївни Некряч.

Всі статті