0 (800) 303-038
з 10.00 до 18.00 (будні) по Києву
UA

Наші експерти

Користь дитячої рисової каші для малюка

Дитячі каші без глютену - основа прикорму, їх немовлята куштують першими після грудного молока і молочної суміші. Серед злаків найбільш популярні рис і гречка. Рис особливо, і перш за все тому, що він добре впливає на травлення. Яка користь рисової каші на козиному молоці, як поліпшити смак каші на воді і яку кашу краще вибрати, домашню або куплену в магазині?

Чому у дитини пінисті випорожнення і чи небезпечно це?

Розбираємося, коли пінисті випорожнення у немовляти - норма, а коли слід звернутися до педіатра і здати медичні аналізи, щоб визначити причину появи піни і отримати лікування. Досвідом ділиться лікар-педіатр і дитячий пульмонолог Катерина Олександрівна Яновська.

Як і чим годувати немовля при харчовій алергії

Коли у дитини висока ймовірність розвитку алергії або вже проявляються її симптоми, здається, що ви безсилі у виборі дитячого харчування. Чи так це? Чим годувати дитину при харчовій алергії, які продукти виключити на грудному і штучному вигодовуванні, а також в першому прикормі, щоб знизити вплив алергенів на організм.

Соска-пустушка: всі за і проти

Останнім часом дитина все частіше вередує і хочеться купити їй соску? Не поспішайте з купівлею, вона може не знадобитися. Навіщо потрібна соска-пустушка, чи можна давати її новонародженим, коли і як правильно відучувати від звички постійно смоктати?

Чим відрізняються за складом суміші «1», «2» і «3» на прикладі МАМАКО® Premium

На лицьовій стороні банки з дитячою сумішшю завжди є помітна цифра, яка позначає формулу суміші згідно дитячої вікової категорії. Наскільки велика різниця між формулами, чим відрізняється склад дитячих сумішей і чи можна давати малюкові формулу, яка не відповідає його віку?

Дитина гикає, чи нормально це?

Чому дитина часто гикає і чи є тут привід для занепокоєння? Симптоми і причини гикавки, способи зупинити її у новонароджених і немовлят - в інтерв'ю з лікарем-педіатром і дитячим пульмонологом Катериною Олександрівною Яновської.

Як відрізнити алергію від інших хвороб

Дерматити, мілії і харчова алергія у немовляти мають схожі симптоми, але все ж це різні захворювання. Як визначити харчову алергію, на які продукти найчастіше бувають реакції до року і коли вони проходять, дізнаємося у лікаря-педіатра і дитячого пульмонолога Катерини Олександрівни Яновської.

Як і чим годувати немовля, коли воно хворіє

Зниження апетиту є нормальним для хворіючих дітей при більшості неускладнених станів. Даємо загальні рекомендації, чим допоювати і годувати немовля, коли воно хворе. Консультує лікар-педіатр і дитячий пульмонолог Катерина Олександрівна Яновська.

Які проблеми з травленням можуть бути у малюка до року

Розбираємо, які особливості і проблеми травлення у немовляти, а також як грудне і штучне вигодовування впливає на травлення і засвоєння їжі, і чому дитяче харчування на козиному молоці знижує ризики виникнення розладів шлунково-кишкового тракту.

Роль пребіотиків і пробіотиків у розвитку дитини до року

При народженні кишківник новонародженого заселяється першими бактеріями. Щоб сформувати корисну бактеріальну флору і уникнути проблем з шлунково-кишковим трактом, існують пробіотики і пребіотики. Але не всі знають їхню справжню функцію, і як вони пов'язані між собою.

Що таке рефлюкс у немовляти

Що таке рефлюкс у немовляти, - коли це природний стан, а коли ознака серйозного порушення в організмі. Що корисно для дитини з рефлюксом, які питання, пов'язані з безпекою, батьки повинні тримати в фокусі уваги і коли звернутися до лікаря.

Як зрозуміти, що дитяча суміш не підходить дитині

Як зрозуміти, що новонародженому не підходить суміш? Лікарі рекомендують уважно стежити за станом його здоров'я і поведінкою, а також розбиратися в цифрах на пакуванні з харчуванням і не поспішати вводити або змінювати суміш без попереднього лікарського огляду немовляти.

У яких випадках потрібно допоювати малюка і чим

У першому півріччі харчування дитини повністю складається з грудного молока або молочної суміші. Але чи достатньо цього, щоб малюк втамував спрагу? Коли можна допоювати малюка і чи потрібна додаткова рідина за спекотної погоди.

Як налагодити апетит і збільшити вагу дитини

Що робити, якщо дитина погано набирає вагу на грудному або штучному вигодовуванні і маса її тіла не відповідає стандарту? Професійними знаннями ділиться д. м. н., лікар-педіатр вищої категорії, завідувач кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО Ольга Анатоліївна Цодікова.

Закреп після прикорму: що робити?

Закреп у дитини після введення прикорму відображає реакцію травної системи на нові продукти. Чи потрібно припиняти давати дитині їжу, яка викликала закреп, які продукти поліпшать травлення і що робити, щоб закреп не повернувся, - першочергові питання, які варто обговорити з лікарем.

Як і чим годувати немовля, коли ріжуться зубки

Процес появи перших зубів тісно пов'язаний зі змінами в харчуванні і зниженням апетиту. Чим годувати дитину, коли з'являються перші зуби, щоб не травмувати припухлі ніжні ясна, скільки днів триває процес прорізування і що допомагає полегшити дискомфорт?

Які вітаміни потрібні малюкові на першому році життя

Які вітаміни необхідні дитині до року і чи потрібно компенсувати їх штучно при годуванні грудним молоком, дитячою сумішшю і прикормом? Про взаємозв'язок вітамінів і харчування малюків розповідає лікар-педіатр, дитячий пульмонолог Катерина Олександрівна Яновська.

Чому дитина погано набирає вагу

Лікарі вважають: якщо норми збільшення ваги порушені, можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Чому дитина погано набирає вагу і коли потрібне медичне спостереження? З цими питаннями ми звернулися до д. м. н., лікаря-педіатра вищої категорії, завідувача кафедри поліклінічної педіатрії ХМАПО Ольги Анатоліївни Цодікової.

У чому можна зберігати зціджене грудне молоко

Зціджене молоко за поживністю точно таке ж, як і молоко, яке малюк відразу отримує з грудей. І перший крок у створенні свого банку молока - організація його правильного зберігання. Сьогодні ми розберемо, як правильно зберігати грудне молоко.

Як зрозуміти, що дитина не наїдається грудним молоком

Зрозуміти, що новонароджений наївся, нескладно. Він спокійний, активний, часто мочиться, вага йде вгору. Але якщо дитина не наїдається грудним молоком, її поведінка і фізичний розвиток будуть іншими. Розбираємося в нормах ваги немовляти на ГВ, причинах недоїдання і дізнаємося, як дитяча суміш допомагає зберегти грудне вигодовування.

Як змінюються випорожнення дитини від народження до року

Розповідаємо, як змінюються випорожнення дитини від народження до року на грудному молоці або дитячій суміші та як за кольором і регулярністю випорожнення дізнатися, здоровий чи хворий малюк. У статті - пам'ятка батькам і поради лікаря-педіатра і дитячого пульмонолога Катерини Олександрівни Яновської.

Режим годування дитини до року

Розклад дня малюка багато в чому залежить від того, що входить в його раціон, - грудним молоком, дитячою сумішшю і прикормом годують по-різному. Давайте подивимося на режим годування дитини до року і дізнаємося, як його організувати на різних вікових етапах і типах вигодовування.

Як правильно розводити дитячу суміш

Рекомендації, як правильно розводити суміш, завжди можна знайти на пакуванні. Зі статті ви дізнаєтеся більше про воду для приготування харчування, про те, як визначити обсяг суміші на одну порцію в різному віці і температуру рідини для годування, а також про деякі важливі умови розведення і зберігання готової молочної суміші.

Як зціджувати грудне молоко

Молоковідсмоктувачі - зручна сучасна річ, яка допомагає при частому зціджуванні великих залишків молока. Але деякі з них поступаються ручному методу за ефективністю і можуть легко пошкодити груди. Який спосіб вибрати і як правильно зціджувати, щоб забезпечити безболісний відтік молока, дізнаємося у Вікторії Анатоліївни Некряч, лікаря-неонатолога, консультанта з грудного вигодовування.

Чому дитина відригує фонтаном після годування

Кожна мама лякається, коли вперше бачить, як з рота малюка виходить молочко. Ви вже стикалися з цим? Якщо ви не розумієте, чому дитина відригує після годування сумішшю або молоком, і не знаєте, як допомогти малюкові, коли відрижки переростають у блювоту, варто прислухатися до думки лікаря.

Коли можна вводити в раціон немовля сир

Щоб в перший раз дати дитині сир, педіатр повинен знати вік малюка і визначити об'єм порції. У деяких ситуаціях лікар може обмежити вживання продукту або навіть виключити прикорм сиром. Коли вводити сир в прикорм і який саме, щоб він не нашкодив малюкові.

Каші на козиному молоці

У схемі підготовки дитини до загального столу каші зазначені з чотирьох-шести місяців, а до року зернове меню стає досить різноманітним. Які види дитячих каш існують, яке місце серед них займають дитячі каші на козиному молоці, а також як вибрати першу кашу дитині.

Нічні годування дитини при грудному і штучному вигодовуванні

Одна дитина часто їсть вночі, інша навіть не прокидається на годування. Що є важливішим у віці до року і старше -їсти або спати вночі, розповіла Вікторія Анатоліївна Некряч, лікар-неонатолог, консультант з грудного вигодовування.

Харчова алергія у грудничка

Почервонілі, що сверблять щічки, червоний висип на тілі, утруднене дихання - так себе може проявити харчова алергія у грудничка. Як визначити винуватця алергічної реакції і не допустити її розвитку при годуванні грудьми або сумішшю з пляшечки.